Podziel Się Dzieciństwem

Długie i piękne włosy u naszych córek to duma, spełnienie marzenia, zwłaszcza jeśli nam nie było dane w dzieciństwie mieć włosów do pasa. Sama długi czas nosiłam grzybka na głowie zazdroszczcąc koleżankom. Dzisiaj zdjęcia  grzybkiem wywołują u mnie szeroki uśmiech. 

Szłam do wczesnej Komunii, nie było balowych sukienek, białych torebek, lakierków na obcasikach. Szatka była skromna i urocza. Głowy zdobił wianek, a buzię uśmiech. Pamiętam koleżankę Tatianę, miała piękne kruczoczarne włosy za pupę. Zwracały uwagę każdego, a już na pewno każdej małej dziewczynki. Pomyślałam wtedy, że jest jak księżniczka, że chciałabym mieć tak długie włosy.

Byłyśmy koleżankami z osiedla, a od września koleżankami z pierwszej klasy. Tatiana w szkole nie była tą samą dziewczynką, po komunii obcięła włosy do ramion. Wyglądała cudownie, zresztą była bardzo urodziwa. Wtedy nie pamiętam co zrobiła z obciętymi włosami...  Może sprzedała, może zostawiła na pamiątkę warkocz, może wyrzuciła do śmietnika.

Dzisiaj jest inna możliwość. Komunijny czas trwa, włosy dziewczynki zapuszczały na potęgę. Później być może dla wygody lub z innych powodów zostaną obcięte. Często się tak dzieje.

Możecie i wy wspomóc wspanialą akcję Podziel Się Dzieciństwem lub poiformować bliskich, przyjaciół o możliwości pomocy. Pokażcie filmik swoim dzieciom, niech zadecydują same.
Główną ideą akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu wypadania włosów i łysienia u dzieci (głównie łysienie plackowate oraz choroby nowotworowe), a także  zwiększenie świadomości o możliwości przekazywania włosów przez dzieci, dzięki którym mogą zostać wyprodukowane niechirurgiczne systemy uzupełniania włosów i peruki, umożliwiające dziecku normalne funkcjonowanie i szanse na radosne dzieciństwo.

Aby wesprzeć akcję można przekazać lub odsprzedać włosy dzieci. Dwojaki tor pozwala dotrzeć nie tylko do dzieci zrzeszonych w fundacjach, ale także do rodzin borykających się z problemem wypadania włosów u dzieci. Jeśli nie możecie Państwo włączyć się do akcji w sposób bezpośredni, możecie Państwo również wyrazić swoje poparcie dla akcji ustawiające zdjęcie w tle na swoim profilu Facebook (Kliknij ten tekst, aby pobrać zdjęcie), polubić nasz profil, pokazać film promujący akcję znajomym. Im większa świadomość w społeczeństwie odnośnie oddawania włosów, tym większa korzyść dla dzieci walczących z wypadniem włosów. Bądźcie z nami!

Moja córcia ma jeszcze krótkie włoski, jednak gdy uda nam się zapuścić długie włosy i rozważać będziemy obcięcie, powiem jej o możliwości pomocy, o dzieciach które chciałyby poczuć się cudownie z pięknymi włosami.

Całą sobą popieram akcję Podziel SięDzieciństwem i Was zachęcam do tego również. W samym świecie blogerów jest nas wiele, mamy córki, dojrzałe emocjonalnie dziewczynki. Spróbujmy pomóc razem ! To tak niewiele dla dziecięcego szczęścia. Mówmy o akcji głośno !


#popieramakcjepodzielsiedziecinstwem

polub na FB (klik)

1 komentarz:

Copyright © 2012-2017 Babatu.pl - blog parentingowy dla mam i kobiet , Blogger