MYJUSIE, czyli eko-myjki i nasza opinia na ich temat

by - kwietnia 12, 2013


Producent o Myjusiach: Jednorazowe myjki dla dzieci i niemowląt. Całkowita nowość na polskim rynku. Niezwykle miękkie i delikatne. Higieniczne i skutecznie pielęgnujące skórę niemowląt i dzieci. Eko-myjeczna przeznaczona do codziennej pielęgnacji, niezastąpiona przy każdorazowej zmianie pieluszki, kąpieli oraz myciu rączek. Niezbędna również dla utrzymania higieny intymnej kobiet ciężarnych.Zalety: czyste, jednorazowe, atestowane, bezpieczne.Są dwa rodzaje myjek standardowe i hiper miękkie. My testowałyśmy standardowe o wymiarach 19 cm x 19 cm i grubości 3,5 mm. Posiadają certyfikat OEKO-TEX® . Surowiec - wysokiej jakości polietylen. Pakowane są po 50 szt.


Opakowanie: 
Wygląd paczki nie wskazywał na taką ilość myjek ! Tuż po otwarciu, zawartość urosła, do rozmiarów bardzo pokaźnych. Wow ! Zaczęłam się zastanawiać jak to jest zrobione i jak się tego używa ? Wszystkie sztuki razem, sprawiały wrażenie gąbki... białej, najzwyklejszej gąbki. Też mi nowość - pomyślałam.

Eko-myjka:
Wyjęłam więc 1 sztukę cieniutkiej gąbeczki. Bardzo delikatnej, przyjemnej w dotyku, o neutralnym zapachu nie drażniącym nosa. Już na sucho fajnie się poddawała w dłoni i ciekawiła nadal bardzo.

Testowanie:
W związku z zaistniałą zawartością w pieluszce córki (siusiu), myjusie poszły w ruch. Namoczyłam w wodzie, wycisnęłam nadmiar wody i zabrałam się do przewinięcia. Pupcia fajnie szybko się odświeżyła, ale nie wyobrażam sobie czyścić tym pupy malucha po zrobieniu kupki ! Nie podjęłam się tego w testowaniu (przymierzałam się 2 razy), bo po pierwsze zużyłabym masę myjek (ekologicznie ?), a po drugie miałabym wrażenie, że zawartość pieluszkowa pozostanie mi na dłoniach ;)) Pozostawiam więc to dla innych odważniejszych testerów.
W kąpieli za to są idealne, dużo lepiej się sprawdzają niż tradycyjne, często drapiące gąbki. Delikatnie i  dokładnie obmywają ciałko. Nawet Martysia sama podjęła próbę mycia się nimi. Przemyć rączki, czy buzię też można, nie podrażnią delikatnej buzi.

Ważne:
Po zużyciu nie wrzucamy myjek do toalety !


Podsumowanie:
Jeśli mam być szczera, nastawiałam się na większy zachwyt eko-myjkami. Za dużo z tym zabawy, zwłaszcza przy kupce ! Nie wyobrażam sobie mycia tym pupy np. na zakupach w markecie. 
  • do wycierania buzi, rączek jak najbardziej tak
  • do kąpieli jako alternatywa dla gąbek - tak 
  • do szybkiego podmycia się - niekoniecznie w ciąży, również ok
  • do czyszczenia pupy przy zmianie pieluszki - siusiu ok, kupka nie!

Jeśli ktoś jest mega nastawiony na wszystko co EKO. Powinien Myjusie polubić od pierwszego wejrzenia. My kolejnego opakowania nie nabędziemy, gdyż nie trafiły do końca w nasze gusta.

W celu zapoznania się z szerszą ofertą myjek dziecięcych lub zamówienia w/w Myjsi odsyłamy na stronkę eko-myjek :)


Dziękujemy serdecznie za możliwość testowania MYJUSI - "Konwil" s.c.
ul. Gliwicka 78, 46-200 Kluczbork


Przeczytaj koniecznie

1 KOMENTARZY

  1. O nie wiedzialam,ze takie są :) Ale do kupki to rzeczywiscie ciezko by było:)

    OdpowiedzUsuń