Mali pierwsi przyjaciele

by - grudnia 13, 2013Etapów w życiu człowiek zaznaje kilka, a czasem kilkanaście. Wszyscy zaczynaliśmy od tych pierwszych  znajomości, poznawania drugiego małego człowieka, który stara się poznać świat. Pojmujemy, że jest idealnym kompanem do zabaw i szaleństw. Cieszymy się na jego widok.
Martyna już zaczyna przeżywać swoje pierwsze bliskie znajomści, które dodają jej radości. Chociażby przez to, że nie może się doczekać kiedy Zuzia, Maja czy Filip wpadną do nas, czy my do nich. By oddać się zabawie, zjeść wspólnie posiłek, w międzyczasie kinder czekoladę i wpadać wspólnie na szalone pomysły.


Zaskakuje, gdy z samego rana od tak zaczyna wołać po imieniu swoją kuzynkę głośno i wyraźnie, a po ich wyjeździe dzień w dzień tęskni za nią, ogląda zdjęcie i woła "Susiaaa". Jak powiem jej, że jedziemy do Mai i Filipka na tapetę wrzuca szeroki uśmiech i biegnie do przedpokoju po buty - taka spryciara :)

Oprócz przyjaciół w formie ludzi, posiada również te do przytulenia, zabierania wszędzie ze sobą, czy zasypiania. Pieskami wszelakimi jest zachwycona, ale to z Elmo zasypia, zabiera go na przejażdżki, czy zakupy. Nawet go karmi i daje się mu napić, bo skoro ona spragniona to może i on ? :)

Obserwuję ją i widzę w niej bardzo wartościowego i emocjonalnego człowieka. Zerkam na nią i widzę w niej siebie. Wiem, że będzie duszą towarzystwa i kompanem do zabaw jak i śmiechów, a kiedy nadejdzie potrzeba to i do przytulenia, wygadania się, czy wysłuchania.Przyjaciele są od tego by zawsze byli.
Choć to potem życie zweryfikuje, czy to te przyjaźnie na dłużej, czy mające swój koniec gdzieś tam.

Dziecku z małymi przyjaciółmi jest z pewnością lepiej niż w samotności. Dlatego garnę się całą sobą, by czas wśród dzieci spędzała. Bo co to za frajda z samotnej zabawy :) Przeczytaj koniecznie

4 KOMENTARZY

 1. prawda, samotne zabawy są niemal wyzbyte emocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można bawić się samemu ze sobą ale byle od czasu do czasu :)

   Usuń
 2. Anonimowy12/14/2013

  Elmo <3 u nas pudełko na ciastka i na kanapkę z elmo :) Blankowa matka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas Elmo wielozadaniowy jest, jeden nawet gada i śpiewa na co mała odpowiada " a Tiiii ?" :)

   Usuń