Mama wraca do pracy. Jak zrobić fajne CV ?

by - lutego 25, 2014

Mamo, w końcu nadejdzie ten dzień w którym wracać trzeba do pracy albo sobie jej na nowo poszukać. W moim przypadku to druga opcja, bo umowę miałam do dnia porodu. Później pół roku macierzyńskiego i kolejne pół zasiłku dla bezrobotnych, a aktualnie wychowuję córę i zajmuję się domem. 
Już trochę się nosiłam z zamiarem poszukiwań pracy. Nie raz dyskutowałam z mężem, mówiłam mu o swoich wątpliwościach, obawach. Zastanawiałam się nad odpowiednią opcją opieki dla M.

Teraz zostało postanowione: szukam pracy i małą zapisujemy do przedszkola. Muszę zaryzykować, muszę spróbować. Męczy mnie siedzenie w domu i brak możliwości rozwijania się. Córci też dobrze zrobi kontakt z rówieśnikami. A nam wszystkim potrzebne polepszenie sytuacji materialnej.


Od czego zacząć ? Szukać ofert od razu ? Nie, nie. Najpierw trzeba zbudować swoje CV. Wiem, że może macie jakieś stare i wystarczy je tylko zaktualizować. Ale naprawdę zachęcam do zmiany CV, odświeżenia go wizualnie. By tą świeżością pomogło znaleźć Ci pracę, zachęcić potencjalnego pracodawcę. By było jak najbardziej profesjonalne i fajne dla oka.

No i co teraz ? Jak zrobić fajne CV ? 


Kilka dni temu sama, otwarłam plik z dotychczasowym moim CV. Naniosłam aktualizacyjne informacje, rzuciłam na całość jeszcze raz okiem i stwierdziłam: Okropne jest ! Potrzebuję świeżości !
Szukałam w sieci ciekawych wzorów, podglądałam gotowce. Nic do mnie nie przemawiało. Aż trafiłam na wspaniałą stronkę* z gotowcami. Unikalne CV z infografikami


Wystarczy zalogować się, uzupełnić ręcznie wybrany szablon własnymi danymi i informacjami lub zaczerpnąć dane z profilu na GoldenLine, Facebook. Dodać zdjęcie. Zobaczyć w podglądzie jak się tekst prezentuje, dobrać wygląd jeśli ten pierwszy wybrany nie jest odpowiedni.
Każda sekcja jest ruchoma z możliwością poustawiania sobie co gdzie chcemy mieć (góra-dół). A gdy już wszystko gotowe zapisujemy całość w pliku .PDF na dysku i możemy rozsyłać maile czy drukować.

Prawda, że proste ?
Do tego efekt fenomenalny. A całość tworzenia zajmuje mniej czasu niż dotychczas. 


Mam nadzieję Mamo, że przyda Ci się powyższa stronka w drodze do kolejnego etapu w naszym życiu. Jesteśmy wspaniałymi matkami, ale pracodawcę musimy przekonywać w CV i podczas rozmowy, że jesteśmy wspaniałe i warto w nas inwestować. A dobry wizerunek to nie tylko ubiór !*Post nie jest sponsorowany. Uznałam, że zawartość w/w strony jest ogromnie pomocna stąd chęć przedstawienia jej Wam Mamusie :)


Przeczytaj koniecznie

11 KOMENTARZY

 1. Fajna stronka - rezumey. A może przed wielkim nowym otwarciem warto wziąć udział w wirtualnych metamorfozach dla mam? jestemmamajestempiekna.pl Przyjmowanie zgłoszeń przedłużone do końca lutego.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post! zapiszę sobie tą stronkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapiszę sobie stronę na przyszłość ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. na pewno stronka mi się przyda, też jestem na etapie szukania pracy :).

  OdpowiedzUsuń
 5. szybko łatwo i przyjemnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. dzieki zapodpowiedz...na bank z tego skorzystam :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy3/04/2014

  Zdjęcie fajne, ale nie do CV;-)do cv bardziej portretowe i klasyczny strój;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wskazówki. Na tę chwilę dysponuję tylko takim, a też nie uważam by stanowiło to jakąś tragedię.

   Usuń
 8. Anonimowy3/22/2014

  no jak "otwarłaś" plik to jest dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 9. no to nie do końca tak łatwo, bo pisanie dobrych CV to prawdziwa sztuka ;) do każdej wykonywanej pracy warto dodac wyniesione z niej umiejętności i zakres obowiązków. Po 3-4 punkty na każdą poprzednią pracę. A da się ładnie opisać nawet prace w warzywniaku ;)

  btw czemu tylko pół roku macierzyńskiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urodziłam córkę w styczniu 2012 roku i wtedy macierzyński wynosił pół roku. Po roku wprowadzono zmiany i jest możliwość roku macierzyńskiego tak jak wygląda to na dzień dzisiejszy.

   Usuń