Diagnostyczne i profilaktyczne - buciki MEMO

by - czerwca 19, 2015

Buciki MEMO towarzyszą nam już jakiś czas. Chodziły razem z nami na spacery, poddane zostały testom na placu zabaw. Śmigały na rowerze po parkowych alejkach. Czas na podsumowanie.


buciki memoBuciki Memo pełnią podwójną fukcję - diagnostyczną i profilaktyczną. A za wszystko odpowiedzialne są cyferki na podeszwie i paski - system MEMO. Obserwujemy które strefy się wycierają. Każda cyfra to co innego, np. konieczność wkładek profilatycznych, konsultacja z lekarzem. Zakładamy dziecku buciki na nogi i czekamy na to co zobaczymy na podeszwie. Jest to sygnał dla rodzica, informacja kiedy należy udać do specjalisty.
System Memo odpowiedzialny jest za:
- chroni stopy przed pojawieniem się wady
- zapewnia zachowanie prawidłowej postawy ciała
- monitoruje stan stóp dziecka
- koryguje istniejące wady stóp
- zapewnia optymalny komfort dla stóp
- polecany przez specjalistówJuż przy pierwszej przymiarce wiedziałam, że spodobały się Martynie ogromnie. Zresztą przy ubieraniu na spacer krzyczała, że chce iść konkretnie w MEMO. Obserwowałam jak pracują w nich nóżki, czy nie przeszkadzają, nie obcierają. Choć z początku wydawały mi się wielkie i ciężkie w praktyce pokazały się z najlepszej strony. Nie ograniczały ruchowo stopki, pozwalały na pełną aktywność malucha. Dawały komfort stopkom, przez co przy powrotach do domu nie miała ochoty ich wcale zdejmować ;)

Wykonane są z koziej skóry. Przez co dają poczucie miękkości i fajnie układają się do stopy. Nie ma mowy o obtarciach, czy niskim komforcie chodzenia. Skakały, biegały, spacerowały, wspinały się z Martyną codziennie.

Jedyny minus MEMO Karat, to czubki bucików. Nie są odporne na okopywanie, zadrapania o które nie ciężko przy aktywnym dziecku.Wizualnie świetnie leżą i dopasowują się do stopek. Cieszą wyglądem i solidnym wykonaniem. Diagnozują, a później ewentualnie leczą wraz z pomocą lekarską. Lubię gdy moje dziecko nosi porządne buty, dlatego zaprzyjaźniliśmy się z MEMO. Obecnie nosimy je z szarymi wkładkami, a w chodzie córki już zauważam poprawę złych nawyków chodzenia.

Przeczytaj koniecznie

2 KOMENTARZY