Top 10 pomysłów na udany prezent pod choinkę od Fisher Price

by - listopada 14, 2017

Szukanie świątecznych prezentów przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie wiesz, jaka zabawka wywoła zachwyt na buzi Twojego dziecka czy wnuczka i jednocześnie zapewni mu wiele godzin edukacyjnej zabawy? Przedstawiamy TOP 10 propozycji od Fisher-Price®. Z pewnością wybierzesz spośród nich taką, która spełni zarówno marzenie dziecka, jak i wysokie wymagania rodzica oraz dziadków. Wśród propozycji znajdują się zabawki idealne zarówno dla niemowlaka, jak i kreatywnego przedszkolaka. Sprawdź, czy któraś z nich powinna znaleźć miejsce pod Twoją choinką!


Mali odkrywcy1. Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówka (FJC43) to znakomita pomoc w nauce pierwszych wyrazów. Pomarańczowa platforma znajdująca się przed postacią Szczeniaczka „opowiada” o wszystkim, co jest narysowane na dołączonych do zestawu 8 klockach. Gdy dziecko położy na niej wybrany kolorowy sześcian, Szczeniaczek – jak za sprawą magii – mówi, co dany obrazek przedstawia, do czego służy pokazany przedmiot czy jaki wydaje dźwięk. „Kot! Miau! Koty mają miękkie futerko”. „Piłka. To piłka do kopania. Jest czarno-biała”. Krótkie komunikaty tłumaczą świat, zwracając uwagę na cechy przedmiotu. Dzięki stacji dzieci uczą się słów nazywających rzeczy z ich najbliższego otoczenia. Taka zabawa sprzyja tworzeniu powiązań między widzianymi przedmiotami a słyszanymi określeniami, pomagając maluchowi zamienić gaworzenie w pierwsze słówka. Nauce towarzyszą dodatkowo wesołe dźwięki i radosne piosenki odnoszące się do obrazków na klockach. Uruchamiane są poprzez naciśnięcie czerwonego, migoczącego noska Szczeniaczka. Sympatyczny przyjaciel zachęca dzieci do odnajdywania liczb oraz kształtów umieszczonych na 5 kolorowo podświetlanych guzikach wokół platformy. 

„Znajdź liczbę 3. Pokaż mi koło” – mówi zabawka. Gdy dziecko naciśnie prawidłowy przycisk, zostanie entuzjastycznie nagrodzone przez Szczeniaczka, co zachęci szkraba do dalszej zabawy. Dzięki technologii „Poziomy nauki” zabawę można dostosować do obecnego wieku i etapu rozwoju malucha. Gdy maluszek przyswoi słowa z 8 klocków, można poszerzyć jego wiedzę, dokupując dodatkowe zestawy kompatybilne ze stacyjką: 10 klocków ze zwierzątkami lub liczbami albo 4 z różnymi typami jedzenia lub podstawowymi kształtami.

Wiek: 9–36 mies.
Cena: ok. 229 zł


2. Chodzący Przyjaciel Bing (FHM76) – Uroczy króliczek zaprasza dzieci do zabawy w zupełnie nowym wymiarze. Chodzący Przyjaciel Bing nie pozwoli nikomu się nudzić! Zupełnie jak w serialu o przygodach niesfornego uszatego przyjaciela , uwielbia zabawy ruchowe, zapraszając do nich najmłodsze przedszkolaki. Króliczek naprawdę się porusza i samodzielnie chodzi, zachęcając do udziału w interaktywnej zabawie. 
Z Bingiem dzieci będą mogły pobawić się na trzy sposoby: w muzyczne figury, chodzenie na paluszkach czy zabawę w cicho-głośno. Każda z nich aktywowana jest po naciśnięciu żółtego guzika na ubranku Bing. Tłumaczy on, co dziecko musi zrobić i jakie są zasady gry. Zabawa z Bingiem uczy również niesienia pomocy, przez co rozwija empatię. Gdy króliczek się przewróci, natychmiast prosi o pomoc. Uratować go może jedynie jego przyjaciel. Podczas zabawy Bing cały czas mówi lub śpiewa wesołe piosenki, poruszając przy tym swoimi długimi uszkami w górę i w dół. Mnóstwo wypowiedzi zachęcających do zabawy pozwoli dzieciom przenieść się w świat Binga i przeżywać z króliczkiem wspaniałe przygody.
Wiek: 2 l.+
Cena: 249 PLNKreatywne umysły3. Muzyczna Farmy Małego Odkrywcy Little People (FKD36) – Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko część zadań, których będą mogli się podjąć mali pomocnicy Jeda, właściciela Muzycznej Farmy Małego Odkrywcy. Skrywa ona przed szkrabami wiele atrakcji związanych z codzienną opieką nad zwierzątkami. Na każdego z podopiecznych małych farmerów czeka bowiem ich własny boks, który można otwierać, wypuszczając małych przyjaciół, by ich oporządzić, czy zamykać, gdy nadejdzie noc. 
Podczas zabawy dzieci mogą również zobaczyć, jak wykluwają się kurczaki, lub obracać silos z kukurydzą, by móc nakarmić swoich podopiecznych po wezwaniu ich srebrnym dzwonkiem na obiad. Zabawa odbywa się w rytmie wesołych dźwięków. Dzieci, wciskając czerwony przycisk, uruchamiają melodie i piosenki, które sprawiają, że codzienne prace na farmie wypełnione są radością i uśmiechem. Szkraby usłyszą również wypowiedzi oraz rady Jeda dotyczące pracy na farmie, uczące odpowiedzialności i opieki nad zwierzątkami, np. Noc chyba będzie zimna. Przykryjmy kurki ciepłym kocem. Nauczy je to okazywania troski o innych oraz empatii względem zwierząt.

Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 199 zł4. Spacerowy słonik Mega Bloks (FFG21) – Doskonałym kompanem podróży do krainy pełnej kreatywnych pomysłów będzie Spacerowy słonik. Z tym sympatycznym przyjacielem dziecko będzie mogło rozwijać swoją wyobraźnię i tworzyć własne scenariusze niesamowitych zabaw. Mali konstruktorzy samodzielnie zbudują znajdujące się w zestawie 4 kolorowe zwierzątka: hipopotama, małpkę, tukana i żyrafę. Wystarczy połączyć wszystkich przyjaciół, aby stworzyć kolorową paradę, i ciągnąc słonika za sznureczek, ruszyć w podróż ku ekscytującej przygodzie. 

Wymyślanie historii, jakie przeżyje wesoła ekipa, sprzyja rozwijaniu wyobraźni dziecka i jego kreatywności. W brzuchu słonika podczas ruchu kręcą się klocki, które można wyjąć, a pokrywkę wykorzystać jako podstawkę do zbudowania zwierzątek lub innych niezwykłych konstrukcji. Sprzątanie po skończonej zabawie będzie czystą przyjemnością, gdyż kolorowe elementy można przechowywać w środku obrotowego brzuszka słonika. Dziecko, robiąc porządek, może klockami nakarmić słonika, po czym odprowadzić go na zasłużony odpoczynek do czasu wyruszenia na kolejną niezwykłą wyprawę.
Wiek: klocki bezpieczne dla dzieci już od 12. mies. życia.

Cena: ok. 139 zł


Twórcze i aktywne przedszkolaki5. Movi Mistrz zabawy od Fisher Price (FKC36) – Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć najmłodszych kluczowych umiejętności. Słuchanie ze zrozumieniem czy podejmowanie decyzji to zdolności, które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń, czyli wszystkiego, co będzie od szkrabów wymagane, gdy rozpoczną swoją edukację. Dzieci wszystkie nowe umiejętności przyswajają w rytmie wesołych, aktywizujących gier, a więc w sposób najbardziej dla nich efektywny. Dodatkowo przyjazny wygląd robota, który prezentuje aż 60 różnych minek w 3 kolorach, wzbudza sympatię, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. 

Przedszkolakom spodoba się również fakt, że Movi, w zależności od rodzaju zabawy, tańczy lub porusza się w rytmie wydawanych poleceń. Jeżdżąc po całym pokoju, motywuje malucha do naśladowania i wspólnych „szaleństw”. Szkraby do dyspozycji mają aż 6 różnorodnych gier w obrębie 3 trybów: Zabawa z alfabetem, Ruchy i kształty, Nauka i zabawa. Każda z nich rozwija w maluchach inne umiejętności. Jedne motywują dziecko do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, np. Jaki kształt ma pomarańcza?, Jakie zwierzątko udaję? Szkrab przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na głowie robota decyduje o udzieleniu odpowiedzi. Jeśli jest ona prawidłowa, Movi nagradza malucha pochwałą, co jest zachętą do dalszej gry. Inne tryby uczą słuchania ze zrozumieniem i wykonywania precyzyjnych poleceń np. Gdy powiem „Movi mówi” to zrób, o co proszę, ale jeśli nie powiem „Movi mówi”, nie ruszaj się! Każdej z zabaw towarzyszy również element poznawczy. Robot uczy dzieci alfabetu oraz nazw kształtów, rysując je jednocześnie swoim ruchem na dywanie, co pozwala szkrabom łatwiej je sobie wyobrazić i zapamiętać.

Wiek: 3-6 lat
Cena: ok. 199 zł


6. Żabka – Mierz ze mną (FLR16) to doskonała zabawka dla każdego małego odkrywcy. Chowana miarka zaprasza wszystkie przedszkolaki do mierzenia i porównywania otaczających je przedmiotów. Jak myślisz, jakiej długości jest kredka? Możesz zmierzyć coś krótkiego Różnorodnymi pytaniami urocze zwierzątko motywuje dzieci do porównywania rozmiarów znanych im przedmiotów. Uczy to szkraby określać które z nich są krótsze, a które dłuższe. 
Poleceniami takimi jak Znajdź coś o długości 40 cm czy Znajdź coś o długości Twojej stopy motywuje dzieci do poszukiwań metodą prób i błędów, zachęcając je do dalszej zabawy. Po dokonaniu pomiaru dziecko automatycznie chowa wyciągniętą miarkę, naciskając zielony przycisk na głowie skocznego zwierzątka. Jednocześnie uruchamiane jest kolejne zadanie do wykonania. Żabka uczy również dzieci liczenia: Liczmy piątkami: 5,10,15,20,25….. Podczas zabawy śpiewa piosenki i wydaje wesołe dźwięki zachęcające do kolejnych odkryć!

Wiek: 3-6 lat
Cena: ok. 70 zł


7. Bob Budowniczy: Mega Koparka-Zestaw 2w1 (FPT88) – Ten ogromny pojazd zachwyci każdego fana Boba Budowniczego. Mega Koparka-Zestaw 2w1 to ogromny mówiący pojazd, który w krainie wyobraźni przeniesie dziecko na plac budowy głównego konstruktora Sprężynkowa i Naprawkowa. Megamaszyna pomoże wykonać każde, nawet najtrudniejsze zadanie postawione przed Bobem i jego pomocnikami. W
zabawce pomieści się aż 12 (sprzedawanych osobno) serialowych pojazdów. Każdy z nich może zjeżdżać po ramieniu dźwigu prosto na plac budowy, gotowy, by wykonać nawet najcięższe zadanie. Dzieci mogą zdjąć tylny zderzak koparki, tworząc w ten sposób platformę do ustawienia pojazdów. Dźwig, w który koparka została dodatkowo wyposażona, przeniesie je w dowolne miejsce wskazane przez małego konstruktora. Po obniżeniu rampy cała drużyna maszyn może wjechać do garażu, aby odpocząć po dniu pełnym ciężkiej pracy. Nad wszystkim czuwa Bob Budowniczy, którego figurkę można umieścić na szczycie pojazdu.

Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 279 zł

8. Tomek i Przyjaciele: Zestaw ucieczka ze złomowiska (FBK08) – Zestaw torów Ucieczka ze złomowiska z serii TrackMaster™ przeniesie fanów Tomka do świata zainspirowanego najnowszym filmem „Podróż poza wyspę Sodor”. Dzieci ponownie będą mogły przeżyć zapierające dech w piersiach przygody, tym razem odgrywając w nich główną rolę. Podczas zabawy czeka na dzieci dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Gdy Tomek ruszy po torach, pędząc w stronę pokrytej mchem bramy, okaże się, że tuż za nią czeka przepaść! 

Na szczęście w ostatniej chwili lokomotywka uruchamia przycisk, który opuszcza liny pozwalające Tomkowi bezpiecznie przedostać się na drugą stronę. Gdy bohater przejedzie przez szopę na złomowisku, a wielka zębatka wpadnie do jego wagonika towarowego, okaże się, że Tomek znów jest w niebezpieczeństwie! Fragment torów zapadł się, za chwilę może dojść do wypadku! Na szczęście w ostatniej chwili spod szopy wyrasta wzgórze, po którym nasz bohater bezpiecznie zjeżdża w dół. Już tylko ostatnia prosta dzieli lokomotywkę od wykonania zadania! Po przejechaniu pod mechanicznym ramieniem, które wyjmuje zębatkę z wagonika towarowego i opuszcza ją na uchwyt towarowy, Tomek kończy swoją przygodę. Teraz tylko od dziecka zależy, czy przy kolejnym okrążeniu historia się powtórzy, czy mali konduktorzy zmienią jej bieg, kierując się własną wyobraźnią. 
Zestaw łączy się z innymi produktami z serii TrackMaster™ dzięki czemu dziecko może swobodnie rozbudowywać świat przygód Tomka i jego przyjaciół.

Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 199 zł


9. Shimmer i Shine Magiczny dywan z dźwiękami (FNN02) – Boom Zahara! To zaklęcie, które oznacza rozpoczęcie przygody w uwielbianym przez dzieci serialowym świecie Shimmer i Shine. Teraz, dzięki Magicznemu dywanowi z dźwiękami, dziewczynki będą mogły przenieść bajkowe przygody do codziennej zabawy. Co sprawia, że zabawka jest niesamowicie czarodziejska? Po naciśnięciu niebieskiego kryształku dywan wykonuje imitujący latanie falujący ruch, dzięki czemu wygląda, jakby naprawdę unosił się w powietrzu! Interaktywna zabawka

wyposażona została w specjalny czujnik, dzięki któremu rozpoznaje ruch jaki wykonuje nim mała reżyserka zabaw. Gdy dywan szybuje w górę lub spada ku ziemi, szykując się do lądowania, wydaje przy tym charakterystyczne dźwięki i komunikaty. Dodatkowo odtwarza ponad 40 filmowych wypowiedzi dżinów w języku polskim. Dzięki temu, dziewczynki poczują się jak bohaterki jednej z serialowych przygód. Scenariusz do niej będą mogły tworzyć same, decydując o losie dołączonych do zestawu dwóch 15-centymetrowych lalek Shimmer i Shine. Siostry można wypiąć z zabawki i kontynuować pełną magii przygodę na własnym dywanie.
Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 239zł10. Dora i przyjaciele: Mówiący plecak i magiczna bransoletka (FNN01) – Na miłośniczki ekscytujących przygód czeka niezwykła niespodzianka inspirowana serialem „Dora i przyjaciele”. Mówiący plecak i magiczna bransoletka to niezbędne akcesoria każdej małej odkrywczyni. Interaktywna zabawka po naciśnięciu na jej buzię zaprasza dziewczynki do ekscytującej zabawy. Przed nimi ważne zadanie, które Dora może wykonać tylko z ich pomocą. Po usłyszeniu pytania zadanego przez fioletowy plecak dziewczynki muszą nacisnąć odpowiedni amulet na swojej magicznej bransoletce, by wesprzeć bohaterkę podczas jej przygód. Małe fanki serialu mogą pomóc Dorze wybrać się w podróż do miasta dzięki amulecikowi ze skuterem czy przepłynąć ocean, wybierając zawieszkę o kształcie delfinka. Zabawie towarzyszy mnóstwo haseł i muzyki, a wszystko odbywa się przy wesołym tańcu migoczących światełek, zarówno na bransoletce, jak i plecaku. Ponad 40 wypowiedzi po polsku i po angielsku zachęca do aktywnej zabawy, wspomagając naukę języka. Plecak ma wszystko, czego potrzebują mali odkrywcy: mapę, zabawkowy smartfon i bransoletkę z zawieszkami – dokładnie taką, jaką nosi Dora. Wszystkie akcesoria można schować w środku fioletowej, interaktywnej zabawki i ruszyć ku ekscytującej przygodzie.

Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 149 złPrzeczytaj koniecznie

4 KOMENTARZY

 1. Świetne zabawki, kupuję od 14 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiałam te firmę! Jak córka była młodsza mieliśmy kilka ich produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ta firmę za jakość zabawek i różnorodność cen. Korzystamy i polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię zabawki FP, bo są ładne, edukacyjne i ... niezniszczalne ;) moja starszaki już z nich wyrosły - teraz czekam, aż najmłodszy dorośnie :)

  OdpowiedzUsuń