Ulubione książki dwuletniego chłopca

by - listopada 07, 2017

Od samego początku cieszy mnie widok moich czytających dzieci. Dzisiaj chciałabym pokazać ulubione książki mojego dwuletniego chłopca. Książki które czytamy, oglądamy i o nich opowiadamy przez ćwierć dnia na pewno ;)


ulubione książki dwuletniego chłopca


W dzisiejszych czasach samochody są bardzo ważne. Kiedyś powiew luksusu, dzisiaj niezbędnik rodziny. Jeździmy nimi do pracy, przedszkoli, w odwiedziny do rodziny, na wakacje czy też do lekarza. Dostarczają towar do sklepów, materiały na budowę, zabierają śmieci. Nic w tym dziwnego, że zwłaszcza chłopcy bywają nimi tak mocno zafascynowani !

Dopiero będą mamą chłopca, sama dostrzegam wyjątkowość śmieciary, czy karetki. To fantastyczna przygoda.


No to zaczynamy pokolei:
Na pierwszy rzut idzie książka pięknie wydana to raz. Ilustracje Macieja Szymanowicza zapierają dech w piersiach. Świetna propozycja nadająca się na prezent dla chłopców i mężczyzn w każdym wieku - naprawdę! Książka opisuje całą historię od początków samochodów. Jak zostały wymyślane i tworzone. Jak zmieniły się nazwy poszczególnych części samochodu. Wiedziałeś, że dzisiejszy kierowca kiedyś był automobilistą ? :)
Czytając i oglądając tę pozycję gwarantujesz sobie rewelacyjnie spędzony czas z dzieckiem, wnukiem, tatą, mamą, dziadkiem, wujkiem, ciocią czy siostrą itd.


2. KTO PROWADZI ? Who's driving ? - Leo Timmers od BabarybaOtwierając tę książkę mamy dwie możliwości, czytać i rozmawiać o niej po polsku jak i po angielsku. Dziecko zgaduje i wskazuje kto pojedzie wozem strażackim, kto samolotem, traktorem, a kto dżipem. Fajna próba do naśladowania dźwięków. Wiesz który pojazd jest najszybszy, a którym jeździ słoń ? My już wiemy :)
3. AUTO MOTO - Stefan Seidel wyd. Babaryba
Kartonowa książka w wielkim formacie. Na każdej ze stron bogate ilustracje przedstawiające mnóstwo sytuacji drogowych z życia codziennego. 

Można przenieść się do miasta za dnia i nocą, na tor wyścigowy czy wieś. Mnóstwo do opowiadania, nazywania i szukania. Każde otwarcie tej książki to nowa przygoda. Nie sądziłam, że można tyle opowiadać o jednej stronie ilustracji :)


Gwarantuję satysfakcję każdego małego chłopca, fana motoryzacji. Jeśli zapełniać chłopięcą biblioteczkę to tylko takimi pozycjami. 


Przeczytaj koniecznie

10 KOMENTARZY

 1. Bardzo ciekawe książeczki, od Babaryby jeszcze nie znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie pierwsze mamy, moje dziewczyny też uwielbiają temat samochodowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne propozycje - mój podopieczny skończył już 1,5 roku, więc powoli i jego te książeczki zainteresują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealne dla mojego chrześniaka! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wszystkie. Grafika w poerwszej cudowna. Ostatnja to chyba część z serii gdzie są Auta i Na budowie tak?

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wykonane, z doskonałą grafiką - już wiem czego szukać na prezenty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem mama 7-letniej dziewczynki, wiec nie do końca nasza tematyka, ale “Ale auta” bardzo mi sie podobala!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawet nie powoli, tylko to dobry czas zwłaszcza na tę ostatnią książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podobną książkę ma - jak na razie mam wrażenie, że nie potrafi się na niej wystarczająco skupić ;)

  OdpowiedzUsuń