Gra kooperacyjna angażująca całą rodzinę bez wyjątku - Park Dinozaurów

by - kwietnia 18, 2018

Uczucie wygranej jest cudowne. Jeśli co najmniej raz w życiu coś wygrałaś wiesz o czym mówię. Zatem gra, w której wygrywają wszyscy to musi być coś niesamowitego ! Na tym polegają gry kooperacyjne.

Gra kooperacyjna angażująca całą rodzinę bez wyjątku - Park DinozaurówPark Dinozaurów od Egmont nadaje się nawet dla 3 latków ... górnej granicy wiekowej nie ma. Nawet mój 2,5 letni Kacper miał frajdę i dawał radę ratując dinozaury !


W skład gry wchodzą:
- plansza dwustronna
- kostka do gry
- 4 drewniane kolorowe dinozaury
- meteoryt - kulka czerwona
- żetony z nadrukami do wyciśnięcia
Zadaniem wszystkich uczestników zabawy jest uwolnienie wszystkich dinozaurów. Stanie się to jeśli przejdą ze swojego pola startowego dopasowanego kolorem, przez całą planszę wracając z powrotem na te pole. Po drodze może się wiele wydarzyć w zależności od wybranego wariantu gry.

Ruszyć wg rzuconej liczby oczek może obojętnie który dinozaur. To od Ciebie indywidualnie zależy lub twojej drużyny i tego jak zadecydujecie wspólnie. Tylko na kolorowych polach dinozaur jest bezpieczny. Na innych trzeba odszukać jak w memory pasujący obrazek do tego który jest nadrukowany na polu na którym stoi dinozaur. Jeśli uda Ci się odkryć prawidłowo meteoryt odmierzający czas stoi w miejscu. Jeśli nie, przesuwasz go o jedno oczko, a czas końca gry szybciej upłynie. Warto zapamiętywać, pytać siebie wzajemnie :)

U nas gra zrobiła furrorę, bo nie wyklucza żadnego z domowników wobec wieku. Spróbujcie czy u Was się też sprawdzi i dajcie koniecznie znać. 

Przeczytaj koniecznie

0 KOMENTARZY