Pod choinkę Kapitan Nauka, czyli dla każdego coś fajnego !

by - grudnia 11, 2018

Chcesz sprawić swoim dzieciom lub z rodziny prezent. Masz niewielki budżet, jednocześnie nie chcesz ofiarować czegoś co mają, ani czegoś co rozpadnie się tego samego wieczoru. Klęska w przypadku prezentów jest niemożliwa ! Pod choinkę ale i po prostu na prezent dla dzieci w każdym wieku polecamy Kapitana Naukę. Coś dla malucha, starszaka oraz całej rodziny. Zobaczcie :)Zacznę od propozycji dla najmłodszych, przy której zachwycam się razem z moim synkiem. Aktualnie siedzimy w domu i chorujemy, a puzzle fajnie umilają nam ten nie łatwy czas. Fajne ?

PUZZLE OBSERWACYJNE - ZWIERZĘTA LEŚNE 4+


To nowość u Kapitana Nauki i nie są to zwykłe puzzle ;) Występują w dwóch kategoriach wiekowych 4+ (54 elementy) oraz 6+ (104 elementy). 

Zachwyca piękna ilustracja lasu i zwierząt leśnych, wraz z jego szczegółami. Wokół obrazka jest biała ramka z elementami do odnalezienia i omówienia np. jaką funkcję pełnią w lesie, jakiego są koloru, ile ich jest. Właściwie pytania tworzą się same podczas rozmowy z dzieckiem.Do każdego opakowani dołączony jest plakat XXL, który młodszym dzieciom służy jako wzór do ułożenia. My układamy bezpośrednio na plakacie, ale technika jest dowolna, byle skuteczna :) No i właśnie, mimo kategorii 4+ trzylatki sobie świetnie poradzą ! Kacper je uwielbia.

Puzzle fantastycznej jakości, a wielkość odpowiednia dla młodszych przedszkolaków nie ginie w rączkach.
KONCENTRACJA. 100 ZABAW Z DETEKTYWEM MOTYWEM 6-9Moja Martynka m problem z koncentracją, więc dla niej wybrałam pozycję w której wyciszy się i skupi. Umiejętność która jest niezbędna w szkole, którą we wrześniu zacznie.

W skład zestawu wchodzi książka dla opiekunów, ze wskazówkami jak wspierać rozwój koncentracji w wieku wczesnoszkolnym + 48 dwustronnych, zmywalnych kart zdań oraz zmywalnego mazaka.


Zadań jest aż 100, a każde z nich z różnych kategorii, więc możemy wybierać. Fajnie by dziennie wykonywać po jednej karcie, nie nudząc i nie przeciążając dziecka. Jako rodzice musicie ocenić, czy trzy karty pracy to nie za wiele jak na jeden raz. U nas dwie karty to max, w zależności czego dotyczą.GRA EDUKACYJNA POLSKA 5+

Podróże po Polsce są możliwe nawet w chorobie ;) wystarczy gra POLSKA od Kapitan Nauki. To fantastyczna rodzinna planszówka, dzięki której poznajemy zakątki Polski i zdobywamy wiedzę z przyrody, historii oraz geografii. Już pięciolatki mogą w nią grać :)

W pudełku mamy planszę, trzy zestawy kart, instrukcję oraz pionki i kostkę. Dzięki różnym wariantom gry, jesteśmy w stanie dopasować dynamikę gry do wieku graczy. Ta gra to wyścig, gdzie spostrzegawczość, refleks, czy fart decyduje o zwycięstwie. Opisane są też fajne ciekawostki inspirujące do podróży w dane miejsce w Polsce.
Myślę, że powyższy zestaw to fajne propozycje na prezent za małe pieniądze. To też dowód na to, że przyjemność, wiedza i zabawa mogą iść w parze !


Przeczytaj koniecznie

0 KOMENTARZY