Zobacz jak można zainteresować dziecko ekologią ! - 'Wielka księga zabaw. Ratujmy Ziemię'

by - kwietnia 26, 2019

Jeśli nadal będziemy używać tyle plastiku, lać wodę bez umiaru, lenić się w kwestii segregacji śmieci - zniszczymy to co najpiękniejsze - zniszczymy Ziemię i całe jej piękno. Zobacz jak można zainteresować dziecko ekologią.Fajnie jeśli młodzi ludzie, nawet ci najmłodsi będą świadomymi tego co może się stać jeśli np. nie segregujemy śmieci, czy kupujemy duże ilości wody w butelkach. 
EGMONT wychodzi temu naprzeciw z Wielką Księgą Zabaw. Ratujmy Ziemię ! Dzięki najnowszej książce w lekki i skuteczny sposób możemy zainteresować dziecko ekologią i poznać zasady ekologicznego życia.

Książka w formacie kwadratowym oraz twardej oprawie, zawiera 9 zabaw o ekologii, 4 tekturowe zwierzaczkowe pionki do gry oraz 5 znaczków pomagających wprowadzić w domu dobre ekozachowania.

Pięknie wydana książeczka ! Budzi zachwyt, budzi ciekawość i daje wiedzę. Kartonowe okienka do odkrywania są przecież uwielbiane przez dzieci. A w nich wiedza przekazana w lekki sposób na zasadzie prawda czy fałsz, a w środku odpowiedź z objaśnieniem. Wszystko przybiera formę zrozumiałą dla dziecka. Szczerze mówiąc dorosłym książeczka da wiele do myślenia. Jak i umożliwi wiele ciekawych rozmów z dzieckiem. Warto rozmawiać o ekologii i błędach które popełniamy na co dzień !

Książka uczy nawet wybierania mądrze prezentów ! Uczy jak segregować śmieci, na jakie kategorie je dzielimy. Tłumaczy dlaczego warto zrezygnować z mięsa co najmniej 2-3 razy w tygodniu oraz dlaczego lepiej brać prysznic niż ciągle lać wannę pełną wody. No i ogrzewanie - wyjaśnione dlaczego lepiej położyć dywan i zamknąć okna, a na koniec założyć sweter i ciepłe kapcie niż odkręcić na maksa ogrzewanie.

Niesamowita książka piękna i warta polecenia! Ekologia jest bardzo ważna i trzeba o niej mówić. 
Dawno żadna książka tak nie zachwyciła maksymalnie :) A dzieci z radością odkrywają kolejne okienka, pytając a tu co napisane ? A dlaczego plastikowe autka nie są dobrym prezentem ?

Budujmy świadomość w naszych dzieciach. To jedna z piękniejszych rzeczy jaką możemy ofiarować dziecku.


Przeczytaj koniecznie

0 KOMENTARZY