Karton z gwarancją dobrej zabawy - 'Megachłopiec i Wszechkarton'

by - maja 21, 2019

Półki uginają się w pokojach dziecięcych od zabawek. My jako starsze pokolenie zwykłe zabawy i rekwizyty musieliśmy organizować sobie sami. Tęsknię za tamtą dziecięcą kreatywnością. Współcześnie (mam cichą nadzieję, że nieświadomie) zabijamy kreatywność w dzieciach. Choć zwykły karton jak się okazuje może zmienić wiele. Karton z gwarancją dobrej zabawy - co Ty na to ?Pewnie znana jest Ci sytuacja kiedy kurier puka do drzwi i staje z kartonem w progu. Mając dwójkę dzieci, mam wtedy gwarantowaną wojnę kto karton przejmie ;) Zwykle uda się ich pogodzić i oddają się do zacisza własnego pokoju by nadać mu inną funkcję, by ponieść się dalece wyobraźni.Książka "Megachłopiec i Wszechkarton"opowiada o chłopcu, który nie lubi się nudzić i wpada na mega pomysł, by zamienić się w Megachłopca który jednym słowem karton zmienia we Wszechkarton. Potem wyobraźnia chłopca kreuje ich wspólne przygody. Marzył o wycieczce, więc z mapą w ręce ruszyli przed siebie, by po chwili poczuć zmęczenie w nogach. No i tutaj karton zmienił się w lokomotywę, a chłopiec w maszynistę. Kolejno karton był statkiem, łodzią podwodną, towarzyszem we wspinaczce na sam szczyt i rakietą kosmiczną, samolotem. Towarzyszem wszelkich emocjonujących przygód.

Książka napisana lekkim piórem, w formie rymowanki. Historie szybciej zapadają w pamięć, a fabuła ciekawi małego słuchacza. Przyjemnie się ją czyta, moje dzieci milczały do samego końca opowieści. Nie spodziewały się pytań sprawdzających wiedzę i uważność na końcu.
Odpowiadali bezbłędnie, byłam pod wrażeniem mojego 3 latka który usiedzieć w miejscu ma problem, a tu pełne zaangażowanie. Dodam że nie skończyliśmy na jednym przeczytaniu opowieści. Tego dnia czytałam ją cztery razy i za każdym kolejnym razem mieli frajdę i uśmiech na buzi. To dowodzi na to, że książka jest niesamowita i nie tylko Megachłopiec uruchamia wyobraźnie ale i dzieci słuchając.


Książka wydana pod patronatem Siepomaga.pl :)


wydawnictwo: Trzy wulkany Sp. z o.o.
tekst i ilustracje: Paweł Krupski
wiek: 3+
gdzie kupisz: megachlopiec.plPrzeczytaj koniecznie

1 KOMENTARZY